Let’s Go Shopping

This is one of my favorite parts of my job! Learn all about the healthy products hidden within a grocery store and how to squeeze the nutritional worth from your grocery dollars to fit your own personal tastes and budget. Learn to read food labels and make healthy choices. You choose the grocery store that you visit most often….$50

**In a time crunch and don’t have the time or desire to go to the grocery store? Let me do the shopping for you! Provide me with a list or allow me to make the choices for you within your budget.

$50 for a single trip, $125 for 3 separate trips (each trip equals one store)

Search These Sites